Як зв’язати першочергові дії та проєкти

Одне з найчастіших запитань про впровадження GTD® — як зв’язати проєкти і першочергові дії. Getting Things Done рекомендує розміщувати першочергові дії у контекстних списках, а не окремими списками під кожним проєктом. Чому Девід Аллен рекомендує робити саме так і що ви від цього виграєте?

Сортування першочергових дій за контекстом

Сортування першочергових дій за контекстом, а не за проєктами спочатку може здатися незручним. Деякі люди звикли мати пов’язані з проєктом численні файли, папки, блокноти, кіпи документів, таблиці з похованими під всією цією інформацією першочерговими діями. Але списки першочергових дій не замінюють план проєкту — ми би просто називали їх “підтримкою проєкту”. З нашого досвіду, рідко щось виходить із повсякденного управління діями, коли поточні першочергові дії зберігаються із підтримкою проєкту.

У вашій програмі або додатку, в яких ви працюєте зі списками, може бути спосіб зв’язку проєктів і першочергових дій і відображення їх таким чином, що ви бачите дії, асоційовані з кожним проєктом. Якщо ні, ви можете використовувати ключове слово в назві проєкту і в першочергових діях, щоб досягти цього. А найкращий спосіб розслабити голову стосовно проєктів та їхніх першочергових дій — це систематично робити Тижневий огляд.

Виклик

Подумайте, коли востаннє ви мали 20 вільних хвилин і вирішили попрацювати над ключовим проєктом. Наскільки легко вам було прокопатися через підтримку проєкту, щоб знайти найближчі першочергові дії, грунтуючись на інструментах, людях і місці, доступних вам на той момент? Напевно, ви обрали уникнути цього і зайнятися чимось іншим, особливо якщо знали, що ще потрібно думати про першочергові дії у матеріалах проєкту.

Користь

Коли ваші першочергові дії уже визначені і відсортовані за контекстом, ви можете рухатися набагато швидше, набагато легше і набагато синхронніше з тим, як ви природним шляхом обираєте, чим зайнятися насамперед — відповідно до контексту. В такому разі підтримка проєктів є “парковкою” для майбутніх дій, які залежать від чогось, що має відбутися раніше.

Переклад оригінального допису https://gettingthingsdone.com/2020/06/the-gtd-approach-to-linking-next-actions-and-projects/