GTD-питання: Чому я не можу просто обробляти те, що хочу?

 

“Усе, що ви взяли на себе зобов’язання перед собою зробити, ваш мозок сприймає як таке, чим слід зайнятися негайно”.

Девід Аллен

Я завжди питаю у читачів свого блогу, чому вони відмовилися від додатку. Іноді так відбувається через зовнішні чинники, але часто відповіді дозволяють нам поліпшити деякі речі, не тільки з технічного або користувацького боку, але також з інформаційного та освітнього.

Ось одна з найбільш поширених причин серед нових користувачів. Це реальний лист, хоча і трохи узагальнений. Думаю, він може бути цікавий усім, хто відчуває розпач з цієї самої причини:

“Головна причина, з якої я останнім часом не користуюся своїм акаунтом, у тому, що у мене немає на це часу. Ідея і додаток чудові і, здається, розвиваються креативно. Однак мені не подобається система додавання пунктів до інбоксу.

Наприклад: Якщо я на зустрічі і у мене є чотири ідеї, я можу додати їх швидко, але не можу обробити їх так само швидко. Пізніше у мене є час і я хочу розвинути одну з цих чотирьох ідей, новий проект, але я не хочу обробляти інші елементи у це ж саме вікно часу. У мене є думки та ідеї, які я повинен або хочу викласти зараз з цього конкретного проекту.

Мене дратує, що я не можу піти безпосередньо до цього пункту в інбоксі, обробити цю ідею і повернутися до інших, коли у мене буде більше часу. Чому це неможливо зробити у FacileThings?”.

До цієї проблеми призводить думка, що інбокс GTD — це місце, куди ви складаєте речі, щоб потім вибирати, яку з них обробляти. І це нормально, так роблять більшість людей, не знайомих із GTD. І від цього реально складно відучитися, коли ви починаєте впроваджувати цей метод.

Інструкції Девіда Аллена щодо обробки інбокса наступні:

  • Спочатку обробіть перший пункт.
  • Обробляйте один пункт за один раз.
  • Ніколи нічого не повертайте.
  • Спустошуйте інбокс повністю.

Іншими словами, обробка означає спустошення вашого інбокса у певній послідовності. Девід Аллен каже: “Щойно ви порушуєте правило і обробляєте тільки те, що хочете і в будь-якій послідовності, ви неминуче почнете залишати речі необробленими. І у вас більше не буде функціональної системи вхідних”. Ось чому ми не дозволяємо нашим користувачам обирати, що обробляти.

Зазвичай, коли хтось відчуває, що у нього немає часу на виконання організаційних завдань, необхідних за методом, це відбувається тому, що вони не впроваджують жоден із кроків робочого процесу правильно, і це завжди створює перешкоди. Передбачається, що час, витрачений на визначення і організацію вашої роботи, заощадить вам час, але це не стає очевидним, поки не налагоджений весь механізм.

У разі цього користувача опір до обробки утримує його від усвідомлення остаточної вигоди.

Взагалі, якщо ви подумаєте, то в цьому опорі небагато сенсу: обробка кожного пункту може зайняти від 15 секунд до 2 хвилин. Якщо у вас 10 пунктів для обробки, ви витратите лише близько 5 хвилин на спустошення свого інбокса і в результаті у вас буде повністю оновлена ​​і функціональна система!

Якби ви могли обирати, який пункт обробляти, у вас завжди були б якісь пункти добре організовані, а решта підвішені. Бути наполовину організованим означає бути погано організованим.

Єдине, що вам потрібно зробити, — це переконатися, що обробка не є перешкодою, вона для того, щоб не дозволяти занадто багатьом речам накопичуватися в інбоксі, тобто вам потрібно обробляти настільки часто, наскільки це відповідає вашому обсягу активності.

У згаданому прикладі не має значення, що третій пункт в інбоксі стосується проекту, який ви хочете розвинути просто зараз, тому що ви завжди будете обробляти всі пункти. Ви обробляєте перший пункт (20 секунд, наприклад), ви обробляєте другий пункт (ще 30 секунд) і, нарешті, ви обробляєте третій пункт, де ви створюєте новий проект і поєднуєте всі ідеї, які у вас з нього є. Окей, спочатку ви повинні були обробити пару речей, які не хотіли, але тепер все добре організовано, і ви не будете прокрастинувати з цих завдань.

Франсіско Сайес, FacileThings